Nejen 1. máj je lásky čas! Celý květen býval v prastarých tradicích věnován oslavám života, lásky a plodnosti. A samozřejmě i v dnešní době tvoří sexualita zásadní součást našich životů. Avšak i v této oblasti přicházejí chvíle, které nám místo potěšení přinášejí spíše starosti, a proto vám v dnešním článku vám prozradíme, jak můžete sexuální zdraví podpořit.

Impotence, další poruchy erekce nebo nedostatek testosteronu jsou aktuálními tématy pro spoustu mužů. Tématy pro ženy pak mohou být např. menstruační komfort či menopauza (přechod). Některé poruchy sexuálních funkcí by se daly označit za nová civilizační onemocnění, jiné souvisejí s psychikou a další záležitosti pak přicházejí zcela přirozeně s věkem a životním cyklem. 

JAK HO OVLIVŇUJÍ ŽIVOTNÍ STYL A PSYCHIKA?

Stejně jako jakákoliv zdravotní oblast je sexuální zdraví komplexním celkem, a pokud chcete efektivně řešit příčinu, a ne pouze následky, rozhodně ho nespraví jedna zázračná pilulka. Nebo alespoň ne trvale. :) Nezdravý životní styl, kouření, alkohol, stres, nedostatečný spánek a s ním související únava, málo pohybu či nadměrné užívání léků - to vše se následně může promítnout do sexuálního zdraví. Zároveň jsou to všechno oblasti, které lze poměrně snadno, na rozdíl třeba od věku, svým přístupem ovlivnit.

NAŠE TIPY - restart těla i potíže se spánkem a únavou

Pokud se rozhodnete na svém sexuálním zdraví pracovat, můžete si u nás na blogu přečíst 10 tipů, jak na (nejen) jarní detox a pomoct tak svému tělu se znovu nastartovat. O tom, jak podpořit spánek a vyzrát na nespavost píšeme tady a pokud vás trápí únava, začtěte se zde. :)

PŘÍRODNÍ DOPLŇKY STRAVY A SEXUÁLNÍ ZDRAVÍ

Představme si nyní hned několik pomocníků, kteří mohou být při řešení určitých oblastí prospěšní  - ať už se jedná o podporu plodnosti, tvorbu spermií, hormonálního systému, menstruačního komfortu nebo dalších zdravotních oblastí. 

ŠAFRÁN - normální plodnost a kvalita spermií, menstruace

Šafrán asi velmi dobře znáte jako nejdražší koření světa. A poklad to skutečně je i v souvislosti se sexuálním zdravím. Obsahuje řadu unikátních látek, díky nimž pomáhá mj. udržet normální plodnost a kvalitu spermií, podporuje komfort v období menstruace a před ní a zároveň pomáhá udržovat duševní rovnováhupozitivní náladu a relaxaci.

 

GRANÁTOVÉ JABLKO - srdce, prostata a sexuální zdraví 

Granátové jablko patří mezi nejstarší pěstované a konzumované druhy ovoce. Vyniká obsahem vitaminů a minerálů a má i řadu dalších pozitivních účinků na organismus. Obsahuje kvalitní extrakt z granátového jablka s vysokým obsahem účinné látky kyseliny ellagové a je vhodný převážně pro muže.

MACA EXTRA BIO - normální sexualita, plodnost, menopauza

Maca je vyrobena z peruánské rostliny Lepidium meyenii (neboli Maca), která roste výlučně v centrálních Andách mezi 4 000 a 4 500 metry nad mořem. Aby v těchto nehostinných podmínkách přežila, potřebuje mimořádnou odolnost a vytrvalost. Posiluje vytrvalost a vitalitu a díky tomu, že podporuje hormonální systém, ji ocení i ženy v menopauze


Dvěma dalšími vhodnými adepty pak mohou být důležité prvky
selen a zinek.

SELEN - tvorba spermií, štítná žláza a imunita

Prémiový selen je organicky vázán v sušených pivovarských kvasnicích, což představuje mimořádně efektivní formu, kterou vaše tělo dokáže opravdu využít. Kromě toho, že podporuje normální tvorbu spermií, přispívá dále k normální činnosti štítné žlázy a napomáhá normální funkci imunitního systému a podporuje udržení normálního stavu vlasů a nehtů

ZINEK - normální plodnost, pleť a imunita

A nesmíme zapomenout ani na zinek, který přispívá k normální plodnosti, ale kromě toho podporuje normální metabolismus energie, bílkovin, sacharidů, tuků a vitaminu A nebo udržení normálního stavu vlasů a nehtůJak zpomalit stárnutí nebo zvýšit šanci na miminko?

Pokud si chcete udělat větší jasno v tom, jak naše tělo funguje a jak můžeme spoustu věcí souvisejících se zdravím ovlivnit sami svým přístupem a životním stylem, mnoho doplňujících informací najdete v knize Epigenetika - chytrý průvodce na každý den od Blanky Gololobovové. Mimo jiné se zde věnuje i právě tématu vzniku civilizačních onemocnění a o tomu, jak jim předcházet, ale i třeba tomu jak zvýšit šanci na miminko nebo jak zpomalit stárnutí

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.