Nespavost, problémy s usínáním a špatná kvalita spánku patří v dnešní době mezi velice rozšířený jev. Klíčových faktorů, které při ovlivňování spánku hrají roli, je celá řada - pravidelnost, dostatečná délka, duševní pohoda, stres a v neposlední řadě předspánková hygiena. Podívejte se s námi na pár tipů, jak spánek zlepšit, a vyřaďte frázi “nemůžu usnout” ze slovníku.

Nespavost a doplňky stravy

Vyřeší doplňky stravy vaše problémy s usínáním? Pravděpodobně ne. Ale pokud se rozhodnete spánek a usínání řešit, mohou se stát velmi důležitým kouskem celé skládačky. Mnoho bylin totiž obsahuje látky, které napomáhají zklidnit organismus, harmonizovat, podpořit spánek a jeho kvalitu. Oproti bylinkovým čajům jsou doplňky stravy ve výhodě, protože obsahují větší koncentraci těchto látek a mohou tak celý spánkový proces podpořit intenzivněji.

Mučenka - usínejte bez mučení

Mučenka pletní je tradiční léčivá rostlina původních amerických kultur a přibližně od 16. století si vydobyla i pevné místo v evropské fytoterapii - bylinkářství. Obsahuje řadu unikátních látek, jako jsou vitrexin, orientin, apigenin, indolové alkaloidy a dokonce i kyselina gama-aminomáselná (GABA). Díky tomu má výrazné zklidňující účinky a podporuje spánek. Její užívání je vhodné i při nadměrném stresu, takže ji oceníte také při všech zátěžových situacích, ať už jde o problémy či náročné situace v práci, v rodině nebo zkouškové období ve škole. O mučence se můžete také dozvědět víc na webu Epivyziva.cz

Mučenka na eshopu

Chmelový spánek

Chmel otáčivý patří mezi oblíbené rostliny nejen v pivovarnictví. 🙂 Patří totiž mezi další bylinky na spaní s pozitivním vlivem na podporu spánkového procesu. Pomůže vám se před spaním zklidnit a přispěje k navození kvalitního, co nejméně přerušovaného spánku. Podobně jako mučenka přispívá k relaxaci, zklidňuje mysl a pomáhá navozovat hluboký spánek.

Společně působí ve skvělé synergii, takže užíváním obou bylin souběžně můžete posunout svůj spánek skutečně o level výš.

Chmelový spánek na eshopu

TIP NAVÍC

Světelná hygiena pro lepší spánek

Poté, co zapadne slunce, jsme zvyklí začít fungovat s nejrůznějšími umělými zdroji světla. Rozsvícené televizory, nevhodná svítidla, počítače a telefony však našemu tělu vůbec nepomáhají se na spánek připravit - právě naopak. Jak je to možné? Naprostá většina z nich vyzařuje tzv. modré světlo. Pokud se mu vystavujete před spaním, tělo začne snižovat produkci melatoninu - důležitého spánkového hormonu Jak se před modrým světlem ochránit? Začněte (kromě snižování času před obrazovkami) třeba u brýlí.

Brýle proti modrému světlu

Oranžové brýle dokáží zachytit až 99 % modré složky světla, která blokuje tvorbu spánkového hormonu a narušuje tak náš cirkadiánní rytmus. Pokud si je zvyknete pravidelně nosit po setmění, pomůžete tělu nenarušovat procesy, které ho připravují na spánek - jednoduchý trik s velkými výsledky. 🙂

Brýle proti modrému světlu na eshopu

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.