Podzim se nám už ukazuje v plné parádě a společně se sezónou teplejších svršků je tady i období viróz, chřipek a posmrkaných kapesníků. 🙂 Zázračný všelék na chřipku pro vás sice nemáme, ale prozradíme vám několik tipů, jak chřipce a nachlazení můžete předcházet. Možná vás samotné překvapí, v jaké jednoduchosti se skrývá ta největší síla...

SPĚTE.

Možná si říkáte, co je tohle za radu… ALE - naše tělo má během noci čas na celou řadu zásadních regeneračních procesů a dlouhodobý nedostatek spánku může začít negativně ovlivňovat i naši imunitu. Dopřejte tělu každý den adekvátní odpočinek, zaměřte se na předspánkovou hygienu a kvalitu spánku. A pokud náhodou máte se spánkem potíže, zkuste se podívat na naše tipy - Jak rychle usnout a vyzrát na nespavost.

OTUŽUJTE SE.

Koupání v ledových zamrzlých řekách nebo rybnících je sice fenoménem poslední doby a hitem sociálních sítí, ale tyto “extrémy” určitě nejsou pro každého. Otužování samo o sobě určitě prospěšné je, ale nemusíte nikam spěchat. Stačí, když postupně začnete zařazovat studené sprchy, nebo při oblékání do podzimního počasí postupně začnete odkládat vrstvy pod bundou a postupně na chladnější počasí přivyknete.

JEZTE BAREVNĚ.

Stejně jako podzim střídá barvy na stromech, inspirujte se i vy při tvorbě svého jídelníčku. Péče o zdraví střev a mikrobiom totiž souvisí s celkovou imunitou velmi úzce. Dopřávejte si spoustu sezónního ovoce, zeleniny, vlákniny, dostatek bílkovin, přiměřené množství zdravých tuků a dávejte pozor na potraviny, které často mohou způsobovat komplikace, aniž o tom víme. Patří mezi ně např. mléčné výrobky s obsahem laktózy nebo lepek, které mají tendenci podporovat zánětlivost.

NÁŠ TIP: Nevíte si se stravováním rady? Poraďte se s Blankou! 🙂

KÁVU SI OSLAĎTE O TROCHU MÍŇ.

I navzdory známému hitu legendárního slavíka. 🙂 Zkuste omezit přísun jednoduchých cukrů, které v těle podporují záněty a další nežádoucí procesy. Negativní vliv na imunitu jako celek mají samozřejmě i další neřesti jako je konzumace alkoholu, kouření, konzumace tučných jídel, přehršel kofeinu apod.

NÁŠ TIP: Pokud vás často honí mlsná a rádi byste se tomuto nešvaru vyhnuli, zkuste se podívat na Gurmar, který napomáhá regulovat chuť k jídlu.

CHOĎTE DO SAUNY.

Dopřejete si celkový relax. Sauna báječně kombinuje odpočinek pro tělo i mysl, pomáhá z těla vyplavovat toxiny, prokrvuje orgány a pokožku, pomáhá vyplavovat endorfiny a tím odbourávat stres, a při pravidelném saunování zapracujete právě i na celkovém posílení imunity.

BUĎTE V POHODĚ.

Významný faktor tvoří i celkové psychické rozpoložení. Podzim sám o sobě svádí k nejrůznějším chmurům, proto věnujte péči i celkové psychohygieně a nezapomínejte si udělat čas na věci, které vám dělají radost. 🙂

NÁŠ TIP: Pokud procházíte náročnějším obdobím a stres vám není cizí, vhodnými adepty jsou například L-tryptofan, Šafrán, Mučenka nebo Rhodiola.

 

SUPLEMENTUJTE.

Ale chytře! 🙂 Doplňky stravy mají své nezastupitelné místo - obzvláště v dnešní době, kdy kvůli nejrůznějším faktorům většinou trpíme nedostatkem mnoha vitamínů a minerálů. Které vám mohou pomoci při posilování imunity?

  • Vitamin D3 -  je důležitý pro naše svaly, kosti, zuby a celkovou imunitu. Naše tělo ho standardně čerpá ze sluníčka, kterého je ale s postupujícím podzimem čím dál tím méně. Pořiďte si sluníčko v kapslích! 🙂 Více o Vitaminu D3.

  • Zinek podpoří imunitu, metabolismus jako celek a přispívá k normální plodnosti. Velmi důležitý je i pro naše vlasy a nehty. Ten náš je navíc ve skvěle vstřebatelné formě. Více o zinku.

  • BIO Propolis - propolis je stěžejní element pro přežití včel. Vzniká z látek, které včely nasbírají a následně smísí se svými slinami. Mimo dalších důležitých funkcí pak propolis chrání úl před bakteriemi, parazity a viry. A mnoho příznivých účinků má právě i na náš organismus. Více o propolisu.

  • Shogaol Zázvor - zázvor patří mezi nejoblíbenější druhy koření. A kromě toho, že si na něm pochutnáme v nejrůznějších pokrmech, posiluje přirozenou obranyschopnost, podporuje trávení a přispívá k udržení pocitu vitality a energie. Více o Shogaolu.


Možná budete namítat, že jste se nedozvěděli nic převratného. Buďte si však jisti, že všechny kousky skládačky do sebe perfektně zapadají a že se mnohdy stačí vrátit k na první pohled obyčejným základům - jako je vydatný spánek, radost a dobré jídlo. 🙂 Držíme palce, ať se vám daří všem podzimním nástrahám vyhýbat obloukem.

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.