Těhotenství, porod i období kojení jsou pro všechny ženy zásadním a transformačním obdobím. Přináší s sebou obrovské změny na psychické i fyzické úrovni a obě si zcela určitě zaslouží adekvátní pozornost. Pojďme se dnes společně podívat na dva adepty, kteří mohou být skvělými pomocníky v oblasti poporodní péče o tělo a mohou tak všem maminkám usnadnit tuto důležitou životní etapu.

Ženské tělo zvládne v období těhotenství a porodu neuvěřitelné věci. V souvislosti s nimi bývají těla maminek zcela právem vyčerpaná a postupem času potřebují opět nabrat sílu. Část regeneračních procesů můžeme tělu usnadnit používáním vhodných doplňků stravy a právě pískavice a benedikt představují jedny z nich. Jedná se o zcela přírodní a tradiční produkty speciálně pro období kojení, které vám mohou s celkovou regenerací velmi dobře pomoci. 

PÍSKAVICE ŘECKÉ SENO - PO PORODU ZNOVU DO FORMY

Pískavice je rostlina nejčastěji pěstovaná ve středomoří. Její účinky jsou známé již od nepaměti a jejího léčivého potenciálu využívali například již staří Egypťané. Využívají se hlavně její semena, která mají nahořklou chuť a můžete je znát například jako součást známého curry koření. Ostatní části rostliny bývají hojně využívány na přípravu čajů či výluhů. S čím může konkrétně v poporodním období pomoci?

 

  • Podpora laktace - kojení bývá pro každou ženu velmi intimní záležitostí a ačkoliv se jedná o komplexní problematiku, kterou ovlivňuje spousta faktorů, může být pískavice velmi dobrým pomocníkem při zvyšování produkce mateřského mléka.

 

Náš TIP: Užitečnou pomůckou pro kojící maminky jsou rozhodně prsní vložky - nenápadný, ale velmi důležitý kousek výbavy. Tyto vložky slouží k absorpci mateřského mléka, zabraňují tak jeho protékání přes spodní prádlo a zaručují diskrétnost a pohodlí - hlavně pokud se vydáte mimo komfort domova. Zároveň poskytují ochranu bradavkám, které mívají v této době velmi zvýšenou citlivost.

  • Menstruace - stejně jako kojení je velmi individuální záležitostí i návrat menstruačního cyklu a k jeho normálnímu průběhu může pomoci právě i pískavice.

    Náš TIP: Vzhledem k tomu, že komfort v období menstruace je pro každou ženu důležitý v každém životním období - zkuste se zaměřit i na kvalitní pomůcky pro intimní hygienu. Produkty z BIO bavlny neobsahují žádné parfémy, bělidla, ani jiné nebezpečné látky, a jsou tak šetrné nejen k vašemu tělu, ale i k životnímu prostředí. Najdete mezi nimi vložky klasické, ale i vyloženě porodnické, které jsou speciálně navržené pro období těsně po porodu - jsou velmi příjemné na dotek a maximálně prodyšné, takže usnadňují hojení a jsou úlevou pro poraněné porodní cesty. 
  • Trávení - další změnou, se kterou se velmi pravděpodobně po porodu setkáte, je změna mikrobiomu a s ní související změny v oblasti zažívání. Toto období velmi často provází zácpa či nadýmání. Pískavice napomáhá normálnímu vylučování, pozitivně ovlivňuje trávení i chuť k jídlu, navíc přispívá k udržení normální hladiny tuků, glukózy a cholesterolu v krvi a také podporuje normální funkci žaludku a udržení rovnováhy pH.
     

Účinky pískavice se skvěle doplňují s benediktem lékařským, kterému se lidově říká posvěcený trn - samozřejmě ne jen tak pro nic za nic. 🙂

BENEDIKT LÉKAŘSKÝ - PARŤÁK PÍSKAVICE

Benedikt lékařský (někdy se setkáte s označením benedikt čubet) je dalším středomořským pokladem. Ačkoliv svým vzezřením připomíná obyčejný bodlák, jeho účinky bychom rozhodně neměli podceňovat. V rámci poporodní péče se velmi často využívá právě v kombinaci s pískavicí - společně totiž velmi dobře působí na podporu trávicího systému - posilují trávení a vstřebávání živin a pozitivně působí při potížích s nadýmáním. Sám o sobě navíc přispívá k udržení normální funkce dýchacího systému

 

Oba adepty u nás najdete ve formě pomletých bylinek (u kterých dbáme na maximální kvalitu) v kapslích, které vám zpříjemní užívání. Tak vsaďte na přírodu a usnadněte si jednu z nejkrásnějších životních etap! 🙂Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.