Menstruace již v dnešní době naštěstí není tabu a na trhu se objevuje nepřeberné množství produktů, které v tomto období mají ženy k dispozici. Zatímco každá z žen preferuje pro intimní hygienu jinou alternativu, jedna věc zůstává naprosto stejná - všechny potřebují 100% pohodlí, komfort a pocit, že se na ně mohou spolehnout. A právě organická (BIO) bavlna může být jedním z nejlepších adeptů pro vás a vaše tělo.

ULEVTE TĚLU - PODĚKUJE VÁM

Ženské tělo i psychika vysílají v období menstruace specifické signály, kterým je vhodné naslouchat. Tělu je vhodné dopřát adekvátní klid a odpočinek, ale navíc mu můžeme značně ulevit právě i výběrem pomůcek, které pro intimní hygienu zvolíme. (Zároveň můžete sáhnout i po vhodných doplňcích stravy - například po Kozinci, který podporuje (před)menstruační komfort.)

PROČ ORGANICKÁ BAVLNA?

Syntetické (umělé) pomůcky mají hned několik nevýhod. Běžně se skládají z viskózy, kterou doplňují tzv. suberabsorpční materiály (většinou plasty) a další chemické materiály jako jsou parfémy či bělidla. Ty sice zaručují velmi vysokou savost a dokonale bílý vzhled, který je sice příjemný na pohled, ale tím veškeré výhody v podstatě končí. Proč tedy vsadit na přírodu?

  1. Prodyšnost - bavlna je čistě přírodní materiál, který umožňuje pokožce i sliznicím adekvátně dýchat a pomůže vám tak vyhnout se mnohdy dlouhodobým gynekologickým potížím. Za zmínku zde rozhodně stojí i používání vhodného spodního prádla - vyhněme se syntetickým materiálům nebo příliš těsným střihům.


  2. Žádná chemie - produkty z bavlny neobsahují žádné parfémy, chemické látky (chloriny, dioxiny) ani agresivní bělidla, která u syntetických produktů zajišťují jejich dokonalou bělost, a vaše pokožka tak zbytečně nepřijde do styku s látkami, které by ji mohly ohrozit. Pokud často trpíte např. na mykózy, svědění či další nepříjemné projevy nerovnováhy v těle, jsou tyto produkty velmi dobrou variantou, která jim pomůže předcházet.


  3. Už žádné podráždění - zatímco chemické látky mohou velmi často způsobovat podráždění či další nepříjemné reakce (obzvláště pokud máte citlivější pokožku) a skrze sliznice se mohou dostat až do krevního oběhu, pomůcky z BIO bavlny jsou naopak maximálně šetrné k vašemu tělu. Jsou hypoalergení, neuvolňují drobná vlákna, která mohou dráždit sliznici a navíc napomáhají udržovat přirozené pH v intimních partiích.

   Náš TIP: Velmi příjemným doplňkem je i jemný sprchový gel určený výhradně pro intimní hygienu. Obsahuje levandulový éterický olej, výtažky z měsíčku a borůvek a pomůže se vám šetrně starat o intimní partie. Skvěle podporuje přirozený mikrobiom a podporuje přirozenou obranyschopnost a pH.


  4. Šetrnost k přírodě - je příjemným bonusem ke všem výše uvedeným bodům. Pomůcky z BIO bavlny jsou plně biologicky odbouratelné (včetně aplikátorů u tampónů) a nezatěžují tak životní prostředí více, než je potřeba. Bavlna sama o sobě není spása, je potřeba brát v potaz i způsob, jakým je pěstována - bez pesticidů a dalších chemikálií. Produkty Masmi všechny tyto nároky splňují a vy tak můžete hodit za hlavu skepsi z “BIO nálepek”. 🙂


  5. Široký výběr produktů - ať už patříte do týmu vložky či tampóny, dobrou zprávou je, že si tak jako tak vyberete. V nabídce jsou k dispozici vložky i tampóny (s aplikátorem či bez) a pro dny po menstruaci nebo při jakýchkoliv dalších potřebných dnech přijdou vhod i praktické intimky (slipové vložky). 

NEVYHOVUJÍ VÁM TAMPÓNY A VLOŽKY?

I to se může stát. Ať už se v nich zkrátka necítíte pohodlně nebo vnitřně souzníte s větší udržitelností, co se týče ekologie, zkuste sáhnout po alternativách v podobě látkových vložek, které se dají používat opakovaně, menstruačních kalíšků či menstruačních kalhotek a najděte si pro sebe to pravé. U nás máte jistotu, že po stránce kvality výrobků nesáhnete vedle - jsou vyráběné tou nejšetrnější cestou, aby naše tělo nezatěžovaly víc, než je potřeba, a naopak vám i v náročném období dopřály co největší komfort. Prozkoumejte kompletní nabídku od Masmi a hýčkejte své tělo za každých okolností. 🙂

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.