Začátek roku bývá obdobím velkých rozhodnutí. Mezi nejčastější z nich patří plány v oblasti pravidelného cvičení, zdravého stravování a - TADÁÁÁ - hubnutí do plavek. Ať už se do redukce váhy chcete pustit v rámci novoročního předsevzetí, nebo se k ní odhodláte kdykoliv jindy během roku, držíme vám palce! Zkusíme vám poradit několik tipů, jak na hubnutí, a které doplňky stravy vám ho navíc mohou usnadnit. 

SAMO TO NEPŮJDE

Přílišná očekávání a zklamání pro jistotu vyřešíme hned na začátku. Ačkoliv mnoho reklamních taháků a zaručených bestsellerů občas slibuje hory doly, bez pohybu a vyvážené stravy to opravdu nepůjde. Hubnutí je velmi komplexní téma a doplňky stravy mohou být při redukci váhy velmi dobrým pomocníkem. Označení “doplněk” však mluví za vše. 🙂 Zázračné lektvary, které slibují úbytky kilogramů během pár týdnů sice krátkodobě výsledky přinést mohou, ale zároveň se mohou velmi nehezky podepsat na zdravotním stavu a v dlouhodobém horizontu jsou rozhodně bez efektu.

POSPÍCHEJTE POMALU A BUDUJTE NÁVYKY

Zkuste si na začátek nastavit jednoduchá pravidla, kterých se budete držet a postupně můžete přidávat další kroky. Buďte důslední, ale nebuďte na sebe zbytečně přísní. 🙂 Největší síla je totiž v tom si nový návyk udržet. A hlavně - začněte kdykoliv. Propásli jste prvního ledna? Nebo chcete začít až od pondělí? STOP. Začněte hned. Nebo nezačnete nikdy. 

Mezi jednoduchá doporučení pro začátek může patřit:

  • Nejezte těsně před spaním - uvědomte si, v kolik zhruba chodíte pravidelně spát a poslední jídlo si dejte 2-3 hodiny před tím. Bude se vám zároveň i mnohem lépe usínat.

  • Omezujte konzumaci jednoduchých cukrů - místo dvou kostek si začněte do kávy házet jednu nebo cukr z nápojů vyřaďte úplně. Začněte tam, kde vás to “bolí” nejméně. Dezerty po obědě nahraďte ovocem a pečivo u snídaně částečně zeleninou.

  • Místo ročního členství ve fitku se rozhodněte třeba chodit do práce pěšky nebo si párkrát týdně naplánujte procházku či oblíbenou sportovní aktivitu. Když se domluvíte s přáteli, půjde to v rámci kolektivního rozhodnutí mnohem lépe. 

Podobných kroků můžete vymyslet mnohem více a nejlépe vám bude stejně fungovat to, k čemu se rozhodnete vy sami. Pro dobrý pocit si klidně můžete udělat tabulku, do které si budete psát, co se vám který den povedlo dodržet. A když občas ujedete? No a? Hlavně se přespříliš nelynčujte. 🙂 

A teď již přichází na řadu to, kvůli čemu jste sem pravděpdobně primárně přišli. Po jakých doplňcích můžete v rámci redukci váhy sáhnout? 

CHOUTKY STRANOU, JE TADY GURMAR!

Gurmar je tropická liána pocházející z Indie. Jeho název v překladu doslovně znamená “ničitel cukru”. Ocení ho všichni, kdo si potřebují hlídat hladinu krevního cukru. Zároveň dokáže zmírňovat chuť k jídlu a napomáhá tak při kontrole tělesné hmotnosti. Pokud vás často honí mlsná, vyzkoušejte ho! 🙂

OPC - TAJEMNÁ ZKRATKA ZNÁMÉHO OVOCE

Tato záhadná zkratka v sobě neskrývá nic jiného, než extrakt ze semen vinné révy. Kromě toho, že pomáhá mít hmotnost pod kontrolou,  je i ideálním pomocníkem při celulitidě a podporuje imunitu. Tak schválně - přestanete příště plivat pecky? 🙂 

COLEUS - SÍLA Z VELEHOR

Coleus forskohlii, neboli kopřivěnka, je něžná bylinka s velkou silou. Vyskytuje se na vysokohorských svazích v Indii a Nepálu ve velmi náročných podmínkách a vykazuje tak značnou odolnost, kterou dokáže předat i nám. 🙂 V ajurvédské medicíně se velmi často využívá díky posilujícímu a harmonizujícímu vlivu na celý organismus. Výborně podporuje metabolismus tuků a je tak dalším adeptem, který může být prospěšný při vaší hubnoucí misi. 

BROMELAIN - ANANASOVÝ ENZYM

Nedílnou součástí hubnoucího procesu je i správné trávení. Bromelain je látka šetrně získávaná z plodů ananasu a je směsí látek nutných pro trávení bílkovin a má příznivý vliv na normální funkci celé trávicí soustavy.

EGCG - ŠÁLEK ČAJE NA ZÁVĚR

EGCG obsahuje vysoce koncentrovaný extrakt ze zeleného čaje. V Japonsku bývá jeho popíjení spojeno s jejich proslulou dlouhověkostí. Díky obsaženým látkám totiž prospívá srdci, vyšší mentální výkonnosti a zároveň podporuje metabolismus tuků. Ať už tedy přes den usednete k šálku kvalitního zeleného čaje, nebo zvolíte formu extraktu, určitě neuděláte chybu. 🙂

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.