Položit se na pláž, poslouchat šumění vln a nechat sluneční paprsky pomalu prohřívat celé tělo… Krásná představa, kterou nám ovšem trochu kazí vědomí, že UV záření může naší pokožce škodit. Účinnou cestu, jak ji ochránit, představují i bylinky a doplňky stravy.

UV záření, zejména pak jeho složka UVB, způsobuje nejen bolestivé spálení pokožky. Může nám totiž škodit i na úrovni buněk, což jsou navíc změny, které se v průběhu let sčítají. Zvyšuje například produkci volných radikálů i stresových hormonů, urychluje stárnutí kůže, zhoršuje imunitu, a dokonce zvyšuje riziko nádorových bujení.

Jak si tedy užít sluníčka, a přitom tato rizika co nejvíce omezit? Nejlepší způsob je kombinovat vnější ochranu (dávkování pobytu na slunci, opalovací krémy apod.) s tou vnitřní.

Existuje totiž celá řada látek, které zlepšují ochranu pokožky před UV zářením přímo na buněčné úrovni. Zdaleka to není jen oblíbený beta-karoten, ale i celá řada jiných, méně známých bylin a živin. A většina z nich má i další pozitivní účinky na naši fyzickou i duševní pohodu.

  

  1. LUTEIN A ZEAXANTIN

Kde je najdeme: jde o dvě barviva z rodiny karotenoidů. Nacházejí se zejména ve vejcích, kukuřici, ovoci a zelenině žluté barvy a zelenině s tmavě zelenými listy.

Jak fungují: Lutein a zeaxantin jsou silné antioxidanty, které chrání pokožku před UV zářením a zpomalují stárnutí pleti. Po nadměrném slunění navíc pomáhají zmírnit jeho nepříznivé následky, jako je otok, zánět či bolestivost, a před působením slunce chrání i oči.

Další pozitivní účinky: Podporují funkci očí a jsou důležité i pro správné fungování mozku. Více zde.

 

  1. GENISTEIN

Kde ho najdeme: jde o látku obsaženou zejména v sójových bobech.

Jak funguje: Chrání pokožku před UV zářením a zpomaluje stárnutí pleti. Jako silný fytoestrogen je vhodný zejména pro ženy v menopauze a po ní.

Další pozitivní účinky: pomáhá zmírnit příznaky menopauzy, příznivě působí na klouby a kosti, podporuje hubnutí a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Více zde.

 

  1. COLEUS FORSKOHLII

Kde ho najdeme: Jde o bylinu rostoucích na svazích Himaláje, která je jediným známým přírodním zdrojem unikátní látky forskolinu.

Jak funguje: Má všestranný pozitivní vliv na pokožku. Pomáhá zpomalit její stárnutí, chrání ji před UV zářením i volnými radikály, urychluje hojení poranění a někdy se doporučuje i při lupence.

Další pozitivní účinky: Podporuje hubnutí a spalování tuků, působí protidepresivně, má příznivý vliv na štítnou žlázu, plodnost, funkci mozku i produkci testosteronu a doporučuje se také při zeleném zákalu. Více zde.

 

  1. OPC

Kde je najdeme: OPC je zkratka používaná pro látky s poněkud komplikovaným názvem „oligomerní proantokyanidiny“. Jejich nejbohatším zdrojem jsou hroznová jadérka.

Jak fungují: Chrání pokožku před UVB zářením a podporují její přirozenou schopnost obrany proti vzniku nádorového bujení.

Další pozitivní účinky: Podporují funkci srdce, cév, ledvin a jater, pomáhají zhubnout, podporují sportovní i mentální výkonnost, působí protidepresivně. Více zde.

 

  1. ASTAXANTIN

Kde ho najdeme: jde o barvivo z rodiny karotenoidů, které se nachází například v mase lososů, krevet a humrů

Jak funguje: Patří mezi velmi silné antioxidanty, chrání pokožku proti působení UV záření a volných radikálů, zlepšuje její bariérovou funkci, působí proti vzniku vrásek a dalších projevů stárnutí pleti a podporuje její přirozenou schopnost obrany pokožky proti vzniku nádorového bujení. Více zde.

Výroba v ČR

Produkty Nástroje zdraví vyrábíme sami a to zde v ČR. Díky tomu můžeme dohlédnout na jejich vysokou kvalitu.

Věrnostní program

Pro stálé zákazníky máme připravený věrnostní program. Za své nákupy tak získáte ještě víc.

BIO kvalita

V naší nabídce naleznete produkty se samolepkou BIO, které jsou vyrobené ze surovin ekologického zemědělství.