NIMBA - Nový zdroj zdravý pro vaši pokožku

NIMBA - Nový zdroj zdravý pro vaši pokožku

Ačkoliv je nimba v Indii již několik tisíc let považována za zázračný všelék, západní medicína ji doposud vnímala spíše jako jakýsi "národní folklór". Nejnovější výzkumy ovšem prokázaly, že tento strom skutečně obsahuje látky s všestranně pozitivními účinky na naše zdraví. Léčba pomocí nimby se již stala hitem v Japonsku, Americe a nyní dobývá i Evropu. Její jedinečné působení oceňují především lidé trpící kožními chorobami.

Za výrazné léčivé účinky vděčí nimba především obsahu látek, které nikde jinde nenajdeme - jsou to například nimbin, azadirachtin, nimbidol, quercetin nimbidin a další. Dále zde můžeme najít řadu vzácných aminokyselin, sacharidy, vápník a další minerály, karotenoidy, vitamin E či spoustu mastných kyselin.

Ájurvéda nimbu používá k léčení velkého množství chorob včetně těch nejzávažnějších, jako je rakovina, nemoci srdce a cév, cukrovka apod.Západní medicína zatím oceňuje především její blahodárné účinky na zdraví pokožky.

A jak vlastně nimba na naši kůži působí? John Conrick, prezident organizace Neem Association, k tomu říká: Podle Ájurvédy jsou kožní nemoci jako lupénka či ekzémy způsobeny nadbytkem sladkých substancí v těle. Jejich léčba proto spočívá především v dodávání jejich protikladu, tedy látek hořkých. A právě ty jsou v nimbě obsaženy ve velkém množství. Schopnost účinně likvidovat viry, bakterie a další mikroorganismy je dále příčinou, proč je nimba tak účinná v potírání potíží, které jsou jimi. Důležitý je i vysoký obsah mastných kyselin, které chrání a omlazují pokožku.

A které kožní problémy lze tedy pomocí přípravků z nimby léčit?

Lupénka

Nimba je jednoznačně nejlepším produktem, který je v současnosti pro léčbu této choroby k dispozici. Podle výzkumů je stejně účinná jako přípravky obsahující steroidy, na rozdíl od nich však nemá žádné vedlejší účinky. Pacientům ulevuje zejména tím, že zvlhčuje a hojí pokožku, zmírňuje olupování a podráždění. Lze ji nanášet opakovaně a po dlouho dobu zcela bez vedlejších účinků.Doporučeným způsobem léčby je potírání postižených míst nimbovým krémem nebo tinkturou v kombinaci s používáním nimbového mýdla či šampónu.

Ekzémy

I zde je používání nimby účinnější než běžně předepisované léky, a to i u malých dětí a kojenců. Vhodnou aplikací jsou koupele s přídavkem nimbového extraktu - testování ukázalo, že při aplikaci koupele 2x denně po dobu deseti dnů došlo u všech testovaných osob k vymizení či výraznému ústupu ekzémů, přičemž efekt léčby trval v průměru 3 měsíce. Koupele navíc přinášejí i okamžitou úlevu od svědění a zarudnutí. Pro lepší efekt je vhodné je kombinovat s potíráním postižených míst nimbovým olejem.

Vitiligo

Vitiligo je porucha pigmentace, která postihuje téměř 2 % populace do 40 let a projevuje se vznikem nevzhledných bílých skvrn na kůži. Sice nebolí ani není nebezpečná, svým nositelům však způsobuje velké psychické a sociální problémy - o to větší, že postihuje zejména děti a mladé lidi. Příčina této choroby není přesně známá (souvisí nejspíše s autoimunitními reakcemi pokožky), a její léčba je proto obtížná. I tady však nimba přináší naději - v jedné studii, kdy byla pacientům aplikována po dobu 90 dnů, došlo u 85% ke zmírnění, a u 25 % dokonce k úplnému vymizení nemoci.

Akné

Látky obsažené v nimbě účinně ničí bakterie, které akné způsobují. Navíc jsou schopny odstranit poškození struktury pokožky způsobené těžkou formou akné, a to až do jednoho roku po jeho vzniku. Vhodné je zejména používání nimbového krému a mýdla, u zvláště mastné pokožky pak alkoholového extraktu.

Lupy

Také lupy jsou způsobeny bakteriemi, které nimba dokáže likvidovat. U běžné formy postačuje pravidelné používání nimbového šamponu, který odstraní nejen viditelné lupy, ale i bakterie, která je způsobují, a navíc zbaví pokožku nepříjemného svědění. U těžších případů se doporučuje na noc vtírat do kůže nimbový olej a ráno poté hlavu umýt nimbovým šamponem.

Bradavice

Dalším z pozitivních účinků nimby je silné protivirové působení. Díky němu dokáže léčit i například bradavice. Jak na to? Stačí na bradavici denně přikládat obklad z nimbového extraktu nakapaného na kousku gázy. Účinné je také každodenní používání nimbového mýdla či pleťového mléka.

Opary

Nimba účinně likviduje i herpetické viry způsobující vznik oparů. Jestliže potíráme pokožku nimbovým extraktem již v okamžiku, kdy se objeví první svědění a pálení pokožky, v naprosté většině případů se podaří předejít vzniku vlastního oparu. Pokud k aplikaci přistoupíme až v okamžiku, kdy již došlo k výsevu puchýřků, výrazně urychlíme hojení.

Plísně

Nimba si dokáže účinně poradit i s plísňovými onemocněními, ať už jsou způsobeny plísněmi ze skupiny trichophyton, nebo kvasinkovou infekcí. Oba druhy většinou ustupují po 2-3 denní aplikaci nimbového extraktu.

Poranění

Nimba podporuje vytváření kolagenních vláken, které jsou nutné k uzavírání ran. Díky tomu výrazně urychluje hojení všech typů poranění kůže.

Pigmentové skvrny

Výrazného ústupu nehezkých pigmentových skvrn lze dosáhnout aplikací bělícího nimbového krému 2x denně po dobu 3 měsíců.

Suchá kůže a vrásky

Látky obsažené v nimbě účinně zvlhčují a chrání pokožku. Antivirové, antibakteriální a protiplísňové složky navíc chrání pokožku proti infekcím, podporují vlastní imunitní systém kůže a výrazně zlepšují krevní oběh, čímž pomáhají omladit i hluboké vrstvy kůže. Jedinečné účinky nimbové kosmetiky potvrzují prakticky všichni, kdo ji vyzkoušeli - jak ti, kdo ji používají k léčení některé ze zmiňovaných kožních chorob, tak i ti, kteří pouze chtějí svou pleť a vlasy uchránit před příznaky stárnutí a nepříznivými vlivy okolního prostředí.

A jaké kosmetické a léčivé prostředky z nimby jsou u nás k dispozici?

Nimbový krém , nimbové tělové mléko, nimbový šampón a kondicionér, nimbový olej,alkoholový extrakt z nimbových listů ,zubní prášek z nimbové kůry a nimbová, zubní pasta,nimbové mýdlo, nimbová pleťová maska. nimbový bělící krém na stařecké skvrny a jizvy Nimbová tyčinka se zvýšeným hojivým účinkem je určena zejména pro suché a rozpraskané rty.Knížka :John Conrick :"Nimba-výjimečná léčivá rostlina" 26 str.


  • Masmi
  • Ott-Lite
  • Nasli
  • Medisana
  • Blue Step
  • Nasli Vision Friendly
  • Organic