09.08.2018  –  Letní osvěžení na zeleno

 Zrušte stereotyp, zkuste to jinak !

Zelené potraviny a zelené řasy jsou stále populární. Skoro polovina ženské populace užívá tablety chlorelly nebo popíjí nápoj z mladého ječmene. Ne nadarmo se těmto potravinám říká superfood, jde totiž o bohatý zdroj přírodních vitaminů, minerálů a aktivních enzymů s pozitivním vlivem na celkovou vitalitu organismu.

Snad každý uživatel zelených potravin si zkusil udělat nápoj z ječmene smícháním vody nebo oblíbeného džusu se zeleným práškem. Jak si ale ozvláštnit každodenní příjem? Přinášíme pár osvěžujících recpetů ze zelených potravin. 

Recepty

Zelený dort z mladého ječmene nebo mladé pšenice

Jde vlastně o takový ''cheesecake'', ve kterém ale nebude žádný sýrový krém. Jedná se o sladkou variantu dezertu ze zelené potraviny, kterou preferujete. Připravíme si tuhý korpus podle běžného postupu, na něj poté naneseme zelený krém. Zelený krém si přiravíme z hrsti kešu ořechů, kokosového oleje BIO, jablka, 3-5 lžic zelené potraviny (mladý ječmen BIO, mladá pšenice BIO, multigreen, alfalfa BIO), agávového sirupu, skořice a šťávy z citronu. Vše dohromady rozmixujeme, naneseme na korpus a dáme ztuhnout na 4 hodiny do lednice.

Listový salát se zálivkou z mladé pšenice

Na salát potřebujeme balení salátových listů - nejlépe mix. Listy opereme a dáme je do mísy. Před podáváním je zalijeme zálivkou, kterou připravíme smícháním 3 lžic mladé pšenice BIO, 2 lžic jablečného octu, 4 lžic olivového oleje, 2 kusů nasekané jarní cibulky, solí, pepřem a utřeným česnekem podle chuti.

Studená dýňová polévka

Na polévku potřebujeme 1 a 1/2 oloupané dýně nakrájené na kostičky, hrst kešu ořechů, oloupanou mrkev. Takto vložíme do mixéru a rozmixujeme. Poté přidáme 3 lžičky zelené potraviny podle chuti (mladý ječmen BIO, mladá pšenice BIO, multigreen, alfalfa BIO), lžíci sušeného medvědího česneku, mletý zázvor, kari, dýňový olej, sůl a 300 ml vody a zase rozmixujeme. Podáváme posypané dýňovými semínky.

Osvěžující ananasový nápoj

Recept na nápoj je velmi jednoduchý, budeme potřebovat 150 ml ananasového džusu, 125 ml vody, 3 lžíce zelené potraviny podle chuti (mladý ječmen BIO, mladá pšenice BIO, multigreen, alfalfa BIO). Ve vodě zamícháme 3 lžíce zelené potraviny a smícháme s džusem. Můžeme přidat led, ozdobit mátou a máme příjemný osvěžující nápoj.

Zajímá vás, čím se odlišuje mladá pšenice od mladého ječmene? Právě pšenici bývají ze všech zelených potravin přičítány nejrozsáhlejší příznivé účinky na gastrointestinální trakt (působí při zácpě i průjmu, zánětlivých onemocněních, vředových chorobách, špatném dechu, ...) a zároveň lze říci, že takto působí kladně na větší procento uživatelů, než je to v případě mladého ječmene.

Znáte další recepty ze zelených potravin? Pochlubte se s nimi na Facebooku nebo Instagramu pomocí hashtagu #NastrojeZdravi nebo je klidně sdílejte a na naší facebookové stránce. Nejzajímavější odměníme!

Zelené potraviny Nástroje Zdraví  • Masmi
  • Ott-Lite
  • Nasli
  • Medisana
  • Blue Step
  • Nasli Vision Friendly
  • Organic